20181204 162429 001vaike

Ühisprojekti „Kogukondade võrgustiku arendamine“ raames toimuvad külade kokkusaamised olid seekord juba veidi jõuluhõngulised.

Reedel, 30. novembril toimus Sangastes Otepää valla kogukondade kokkusaamine, mille korraldamiseks olid oma head mõtted ühendanud Valgamaa Partnerluskogu, Otepää Vallavalitsus ja Otepää valla kogukondade koostöö komisjon ning põhitähelepanu oli suunatud meie tegusate kogukondade märkamisele ja naaberkülade tegemistest teadasaamisele.

Kokku oli tulnud üle neljakümne inimese kuueteistkümnest  kogukonnast, kes kõik said võimaluse oma tegemisi lühidalt tutvustada. Igaüks sai valida, mis vormis seda teha ning nii sai kaasa elada nii sõnalavastusele, seltskonnatantsule, videoklippidele, raamatututvustustele kui ka lihtsalt headele sõnadele oma küla kohta. Tänu- ja tunnustussõnad küladele ütlesid volikogu esimees Jaanus Barkala ja kogukondade komisjoni liikmed Marika Viks ja Ivika Nõgel. Iga küla sai tänutäheks lilleõie,  oma küla nimelise piparkoogi ja Otepää valla külade kalendri.  Kalendri idee sündis eelmisel kogukondade kokkusaamisel ja selle teostuse võttis enda kanda Vidrike küla.

Otepää vallas on eriti positiivne see, et peale külavanema statuudi ja kogukondade rahastamise korra vastuvõtmist volikogus, on külad usinalt asunud oma külavanemaid valima. See tagab edaspidi oluliselt parema info liikumise ja võimaluse, et külade hääl on arvestatav ka otsuste tegemisel. Lisaks on hoogu saamas ka külade omavaheline koostöö.

Valga valla kogukondi võõrustas 4.detsembril Hargla Maakultuurimaja. Osalejaid kokku oli kolmkümmend ja esindatud oli üheksa kogukonda. Kõige arvukamalt oli osalejaid seekord Parmu Ökokülast. Sarnaselt Otepääle olid ka siin ette valmistatud esitlused oma külade ja seltside tegemistest, mis leidsid sooja vastuvõtu.

Monika Rogenbaum tutvustas Taheva piirkonna külade ühise arengukava protsessi. Arutelus jagas oma kogemusi sel teemal ka Veiko Ardel Sooru külast, kus samuti uus küla arengukava valmimas. Otepää valla külade koostööst ja külavanemate valimisest oli palutud rääkima Ivika Nõgel, Otepää valla Vidrike külast, kelle jutt tekitas elavat arutelu ja mõtteid, mida Valga vallas saaks naabrite kogemusest üle võtta ja mida siiski omamoodi teha. Praegu on Valga vallas olemas kogukondade rahastamise kord, mille alusel on esimesed taotlused ka esitatud. Küladele on valla poolt hea nõuga abiks kogukonna ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru.

Mõttetöö vahele lõi lustilist meeleolu Parmu Ökoküla noor lõõtsapoiss Tormi Rattasepp. Õhtu lõppes mõlemas kohas lõbusa kingimänguga, mida teistele kogukondadele lahkelt jagas ja soovitas Vidrike küla.

Järgmised kohtumised saavad toimuma veebruaris, kus peamise fookuse tahame suunata sellele, mida külad ühiselt saavad ette võtta.

Tulevased üritused

24 Jan
Kogukonnameetme taotlusvoor
Kuupäev 24. Jan 2022 00:00 - 11. Veebr 2022 16:00
21 Veebr
Elukondlike teenuste taotlusvoor
21. Veebr 2022 00:00 - 11. Mär 2022 16:00
21 Veebr
COVID-19 taotlusvoor
21. Veebr 2022 00:00 - 11. Mär 2022 16:00

Vaata ka

Kogukonna vedurid 2018 WEB banner 210x400px 01

fb logo

pria1

louna eesti kupongirmt 2016 2017 esikaas

  leader lood 2009 2014 

adapter_banner-small-1.jpg

Tankla film_2

Ilus maa

Tankla aastaraamat

Leader_liit_logo.png

Valgamaa klalood2 

cropped-cropped-ng-louna-eesti-logo-3001 

Maale-elama

 

maainfo

Valgamaa arenguagentuur

Piirkonnad

Valga

Otepää

Elva