Teisipäeval, 29. mai õhtul kohtusid Nõuni rahvamajas ühinenud Otepää valla külade eestvedajad. Kokku tuli 28 inimest – kes külavanem, kes lihtsalt aktiivsem kodanik.

4365o

Õhtut aitasid kujundada ja mõtteid koondada MTÜ Väärtuskoolituse koolitajad Merike ja Margo Mitt. Kolmetunnine üritus möödus aktiivselt suheldes ja mõttetööd tehes. Ühiseid külade arengu ja omavahelise suhtlemisega seotud ideid ja ettepanekuid sai kirja hulganisti. Kõik see vajab esmalt veel läbitöötamist, kuid kindlasti saavad neist vähemalt osad ka reaalse väljundi.

Tegemist oli esimese ühinenud Otepää valla külade esindajate koosviibimisega. Varasemalt on toimunud Otepää valla külade piirkondade – Otepää, Puka, Sangaste, Nõuni – koosviibimised. Kokkusaamisel selgus, et ülevallalisest ja vallavalitsusega koostööst ollakse väga huvitatud.

Teisipäevane kokkusaamine toimus Valgamaa Partnerluskogu ning Otepää ja Valga Vallavalitsuse ühisprojekti „Kogukondade võrgustiku arendamine “ raames, mille eesmärgiks on toimiv külade omavaheline koostöö ning suhtlus kohaliku omavalitsusega.

Esialgse plaani järgi soovitakse kohtuda edaspidi vähemalt kord kvartalis. Kohtumistele on oodatud osalema kogukondade ja seltside eestvedajad ja valitud külavanemad, kes tunnevad endas soovi panustada oma küla arengusse ja aidata kaasa ülevallalise külaarendussüsteemi väljatöötamisse. Koosviibimistel arutatakse külasid puudutavatel teemadel. Osalema on oodatud ka vallavalitsuse esindajad, ametnikud ning kogukondade komisjoni liikmed, kelle tööülesanne hõlmab tööd külade ja kogukondadega. Lisaks on kavas ka ühisõppereisid koos Valga valla külade esindajatega.

Aitäh kõigile kohaletulnutele, aitäh moderaatoritele, aitäh projekti käivitajatele! Anname ka edaspidi meie tegemistest/ettevõtmistest teada.

Kui tunned samuti huvi ja soovid kaasa rääkida, siis kontakteeru Valgamaa Partnerluskogust Aili Keldoga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Uue Otepää valla territooriumil asuvad Otepää linn, Puka ja Sangaste alevikud ja 52 küla. http://www.otepaa.ee/haldusjaotus-kulad-ja-rahvastik

Kokkusaanute nimel Nõuni piirkonna Päidla küla esindaja Ermo Kruuse

Tulevased üritused

24 Jan
Kogukonnameetme taotlusvoor
Kuupäev 24. Jan 2022 00:00 - 11. Veebr 2022 16:00
21 Veebr
Elukondlike teenuste taotlusvoor
21. Veebr 2022 00:00 - 11. Mär 2022 16:00
21 Veebr
COVID-19 taotlusvoor
21. Veebr 2022 00:00 - 11. Mär 2022 16:00

Vaata ka

Kogukonna vedurid 2018 WEB banner 210x400px 01

fb logo

pria1

louna eesti kupongirmt 2016 2017 esikaas

  leader lood 2009 2014 

adapter_banner-small-1.jpg

Tankla film_2

Ilus maa

Tankla aastaraamat

Leader_liit_logo.png

Valgamaa klalood2 

cropped-cropped-ng-louna-eesti-logo-3001 

Maale-elama

 

maainfo

Valgamaa arenguagentuur

Piirkonnad

Valga

Otepää

Elva