IMGP9013 (Medium)

ehk rahvusvaheline ühiskoolitus noortele ja nende juhendajatele.

Valgamaa noortelehe Tankla toimetuse noor Elen Liigus ja juhendaja  Aile Viks kandideerisid koos rahvusvahelisele koolitusele „Take Initiative 2.0" ja osutusid valituks. Lisaks nendele osales Eestist Hans Juurikas ja tema juhendajana Tarmo Rosenberg Valga Põhikoolist.

Koolituse eesmärgiks oli aidata noorel haarata initsiatiiv ning koos oma nõustaja abiga luua projekt oma kodukohas, kasutades selleks programmi Euroopa Noored võimalusi. Koolitusel osaleval nõustajal oli aga võimalus tutvuda erinevate projektijuhtimise- ja nõustamise meetoditega ning mõista paremini oma rolli noore toetaja ja nõustajana. Koolitused olidki üles ehitatud omavahelisele suhtlusele ja oma tegevuse analüüsile.

 

Koolitus toimus 01.-06. Aprillil Viinis, Austria pealinnas. Töökeeleks oli inglise keel ja osalejaid oli üheksast riigist: Islandilt, Belgiast, Hollandist, Poolast, Inglismaalt, Prantsusmaalt, Slovakkiast, Eestist, Rumeeniast.

Meie projektiidee on jagada oma kogemusi noortelehe tegemisest. Paljud näevad seda ainult lehe tegemisena aga tegelikult on selle taga peidus rohkem väärtusi. Tegemist on mitteformaalse õppega, kus noored omandavad esmast meediakogemust, õpivad vastutust võtma, tähtaegadest kinni pidama, koosolekute ja ürituste korraldamist. Üritustena on noored organiseerinud Taheva asenduskodu noortega tegelemas käimist ja ka koolides ajalehte tutvustamist organiseerinud ning läbi viinud. Lisaks õpitakse infot levitama, võõraste inimestega suhtlema ja koostööd tegema. Kõige raskem osa on siiski õppida negatiivset tagasisidet võtma kui asjalikku õppetundi.

Ja projekti raames tahamegi kõike seda jagada ja ka teistelt kogemusi saada. Meie leht on siiski omapäraseim Eestis ja miks mitte sellist kogemust ka teistele jagada.

Toitlustuse, majutuse ja koolitusega kaasnevad kulud kattis programmi Euroopa Noored Austria agentuur. Rahvusvahelised reisikulud kattis SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo ja osalustasu 51€ kattis Valgamaa Partnerluskogu.

 

{becssg}Austria{/becssg}

  

 

Tulevased üritused

12 Jul
TANKLA õpilasmalev
Kuupäev 12. Jul 2020 - 24. Jul 2020
26 Okt
Ettevõtlusmeetme taotlusvoor
26. Okt 2020 00:00 - 6. Nov 2020 16:00

Vaata ka

Kogukonna vedurid 2018 WEB banner 210x400px 01

fb logo

pria1

louna eesti kupongirmt 2016 2017 esikaas

  leader lood 2009 2014 

adapter_banner-small-1.jpg

Tankla film_2

Ilus maa

Tankla aastaraamat

Leader_liit_logo.png

Valgamaa klalood2 

cropped-cropped-ng-louna-eesti-logo-3001 

Maale-elama

 

maainfo

Valgamaa arenguagentuur

Piirkonnad

Valga

Otepää

Elva